Kulturkajen i Skælskør skaber kultur på havnen.

UGE 39 (23. 09. - 29.09. 2013)

Hus 1:

Hus 2:    Radio Solskin   Radio Solskin 25 år man-fre kl.15-19,lør kl.10-14

Hus 3:  

UGE 35 (26. 08. - 01.09. 2013)

Hus 1:  fredag og lørdag: År 2000 Folkefest Dansk Hundeførerforening

Hus 2:  fredag og lørdag: År 2000 Folkefest Rådmnandscenteret

Hus 3:  fredag og lørdag: År 2000 Folkefest  Danmarks Naturfredningsforening

UGE 34 (19. 08. - 25.08. 2013)

Hus 1:           Hall Thiman   Snittet fugle, amuletter i ben og horn  

Hus 2:      Karin Lind Jørgensen    Lammeskind og uld  

Hus 3:    Ilanza Design     Voksmaling, tasker og figurer 22.,23. og 24/8

UGE 33 ( 12.08 - 18. 08. 2013)

Hus 1: 

Hus 2:    Birgitte Ursin   Malerier og smykker (fredag,lørdag og søndag) 

 Hus 3:

UGE 32: 5.08. - 11.08. 2013)

Hus 1:     Kirsten Andersen    Strik og hæklerier

Hus 2:             Hall Thiman   Snittet fugle, amuletter i ben og horn          

Hus 3:      Ilanza Design     Voksmaling, tasker og figurer

UGE 31 ( 29.07. - 4.08. 2013)

Hus 1:     Kort & Design v/ Lizet Olesen   Brugskunst og håndlavet dukke-, baby- og børnetøj

Hus 2:     Hall Thimann     Snittede fugle, amuletter i ben og horn

Hus 3:     Ilanza Design     Voksmaling, tasker og figurer

UGE 30 (22.07. - 28.07. 2013)

Hus 1:       Birthe Levring   Billedkunst og strik

Hus 2:      Jette Kring       Billedkunst

Hus 3:      Marie Duedal  Billedkunst

UGE 29 ( 15.07. - 21.07. 2013)

Hus 1:  Birte Zarina Søndergaard Ficher   Malerier, malede sten og strik    

Hus 2:   Anne Vestergaard   Billedopskriftbøger, tilberedte  haveprodukter og     glaskunst

Hus 3:   Katja Moon Delia Danielsen Søndergaard   Malerier

UGE 28 ( 8.07. - 14.07. 2013)

Hus 1:     Jette Nyeland     Billeder og strik

Hus 2:     Aase Christensen     Perler og Patchwork

Hus 3:     Ruth Brobjerg     Malerier og Kort

UGE 27 ( 1.07. - 7.07.2012)

Hus 1:     Eva Patursson    Håndlæsning

Hus 2:     Hall Thimann      Snittede fugle, amuletter i ben og horn

Hus 3:     Janne Dahl Knudsen   Filtede tasker & sutsko, armbånd, dukke- og    bamsetøj

UGE 26 (24.06. - 30.06. 2013)

Hus 1:     Birgitte Ursin                Malerier og smykker

Hus 2:     Grethe Rasmussen      Strik

Hus 3:     Birthe Justesen            Patchwork 

UGE 25 (17.06. - 23.06. 2013)

Hus 1:

Hus 2:    Kirsten Andersen    Strik og hæklerier

Hus 3:     Hanne Larsen,     digital kunst      

UGE 24 ( 10.06. - 16.06.2013)

Hus 1:  søndag 16.06 Lene Hansen   Kunst & Kultur

Hus 2:  søndag 16.06 Lene Hansen   Kunst & Kultur

Hus 3:  søndag 16.06 Lene Hansen   Kunst & Kultur

UGE 22 ( 27.05. - 2.06. 2013)

Hus 1:  31.maj                    Traders Stone

Hus 2:  31.maj kl. 16-22      Smørblomsten Sandwich-bar

Hus 3:  31.maj                     Vibe Larsen

UGE 19 (6.05 - 12.5.2013)

Hus 1:     Karen Jensen      Strik, sy og patchwork 

Hus 2:

Hus 3: 

Hjemmeside fra e-hjemmeside.dk